Led czy UV - wybieramy lampę do naszego salonu.

niedziela, 21 sierpnia 2016
Dobra lampa do utwardzania lakieru żelowego to absolutna podstawa pracy w salonie kosmetycznym.  Na rynku spotkamy się z lampami UV lub LED. Widziałam też lampy łączące obie technologie.

Jak jest zasadnicza różnica między lampą UV i LED?

Za pomocą lampy UV utwardzimy lakier przeznaczony także pod technologię LED natomiast za pomocą lampy LED nie utwardzimy lakieru przeznaczonego pod technologię UV.

Przegląd lakierów podatnych na działanie LED i UV znajdziecie pod tym linkiem


Jakie są pozostałe różnice?

Szybkość i efektywność działania - czas utwardzenia lakieru hybrydowego w lampie LED jest krótszy (średnio 30 sekund) aniżeli w lampie UV (ok 2 minut). Oszczędzamy sporo czasu co z ekonomicznego punktu widzenia  jest dobre dla naszego salonu. Nie przetrzymujemy też naszej klientki i nie narażamy na nadmierną ekspozycję na działanie światła UV.

A co z lakierami które są wrażliwe tylko na działanie UV? No dobrze. to jest spory minus lamp LED. Z drugiej strony większość producentów posiada już w ofercie lakiery przeznaczone pod wspomniane lampy.  Rynek szybko ewoluuje jeśli chodzi o ten sektor. Myślę, że możemy śmiało postawić na lampę LED oraz mani przeznaczone tylko pod taką technologię. Dla osób nieco bardziej kapryśnych z pomocą przychodzą lampy łączące technologię LED i UV.

Energooszczędność - lampy LED pochłaniają mniej energii. Nie wymagają w eksploatacji wymiany żarówek. Lampa UV w trakcie eksploatacji emituje ciepło co nieco obniża komfort użytkowania lampy w odczuciu klientki. Lampy LED są tez lżejsze co w przypadku mobilnej działalności jest jak najbardziej na plus.

Cena. Lampy LED są droższe. No dobrze ale przecież działają 3 razy szybciej w związku z tym różnica szybko się zwraca.

Na jaką lampę ja się zdecydowałam?

Na lampę LED możemy przeznaczyć od 20 do 200 funtów. Dla celów profesjonalnych  nie warto oszczędzać bo szybko może się okazać, że lampa wymaga wymiany.

Mnie przekonał   krótszy pracy  przy pomocy lampy LED. I na taką  postawiłam. Zwróciłam uwagę na moc lamy (ilość żarówek ) oraz możliwość wykorzystania czujników ruchu.

Które lampy wzięłam pod uwagę?

Gellux Nail Dryer - kompaktowa, energooszczędna lampa o  mocy 13W. Żywotnośc żarówek - 20000 godzin. Po tym czasie niestety lampę trzeba wymienić. Dedykowana głównie pod lakiery Gellux i w tym przypadku czas utwardzania to 30 sekund. Z wyciąganą podkładką dzięki czemu utwardzimy paznokcie u stóp. Cena ok 100 funtów.Harmony Gelish - bardzo ciekawa propozycja. Posiada 18 żarówek ledowych o łącznej mocy 36 W. Trwałość do 50000 godzin. Za jej pomocą możemy utwardzić lakier już w czasie 5 sekund (dotyczy oryginalnych lakierów Gelish) Posiada 3 tryby pracy: 5, 20 i 30 sekund oraz czujnik ruchu. W lampie zmieścimy całą dłoń co jest dużym atutem wbrew pozorom. Część lamp posiada miejsce na 4 palce co oznacza że kciuk musimy suszyć osobno. Cena ok 180 funtów.

Znalazłam też zestaw startowy Gelish Pro Kit z 2 lakierami. Lampa jednak nie posiada czujnika ruchu co wydaje się być sporym minusem.


CND Shellac Brisa.  Lekka  lampa przeznaczona do utwardzania lakierów CDN Shellac. Producent nie odpowiada za efekty działania na inne lakiery. Do utwardzania 5 palców jednocześnie w technologii 3C. Chodzi tutaj o szybkość działania i energooszczędność ale nie mogłam znaleźć szczegółowych informacji na ten temat. Cena ok 180 Funtów.

Wybór nie jest prosty ale zbliżają się moje urodziny i mąż już wie co dostanę:)
A Wy macie doświadczenia z lampami LED?
Post Comment
Prześlij komentarz